KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16802034
nr 1680 2034
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 57, Gamla Kungsbron. Olja på duk, 54x72 cm, yttermått inklusive ram: 68x86 cm
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 februari 2025
kl 19:53:51
17/2 19:47:59
17 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Hjördis Lindblad
Läs mer om Hjördis Lindblad